Петрушка - багата антиоксидантами. Ця трава здатна допомогти організму в боротьбі із захворюваннями серця, мозку, нирок. А корінь петрушки містить велику кількість вітаміну С і заліза
Антиоксиданти в петрушці
За рахунок великої кількості антиоксидантів, ця зелень здатна боротися з аутоімунними захворюваннями, зазначають китайські дослідники. А вітамін А допомагає підтримувати здоров'я очей. Про це йдеться в дослідженні канадських вчених.
Сечогінні властивості
Дуже корисно вживати в їжу петрушку і тим, хто страждає від проблем з нирками. Справа в тому, що ця трава має сечогінні властивості. Таким чином, петрушка допомагає знизити надмірну екскрецію кальцію з сечею, йдеться в опублікованому в Американському журналі клінічної та експериментальної урології дослідженні.
Боротьба з інсулінорезистентністю
Відповідно до досліджень турецьких вчених, петрушка здатна загальмувати розвиток діабету першого типу. Це відбувається за рахунок змісту флавоноїду мирицетин, який може знизити кількість цукру в крові.
Користь для мозку
У пучку петрушки вчені виявили апігенін - флавон, що допомагає поліпшити формування нейронів. Таким чином, він бореться з хворобами Альцгейера і Паркінсона, а також з депресією. У 2009 році було проведено дослідження, згідно з яким екстракт петрушки має захисну дію на функцію мітохондрій і знижує токсичну дію кадмію на тканини мозку.
Боротьба з недосконалостями
У 2017 році вчені відкрили унікальну здатність петрушки. Екстракт її листя здатний боротися з гіперпігментацією. Крім того, цією травою здавна користувалися люди як ліки від вошей, лупи і роздратування. Перемелене в порошок насіння цієї рослини втирали в шкіру голови. За рахунок високого вмісту поживних речовин, цей засіб викликає вироблення кератину і колагену - речовин, що поліпшують стан волосся.
Для серця і судин
Виявилося, що ця спеція, відома всім , може знизити рівень поганого холестерину. Крім того, вона має лікувальні властивості для тих, хто страждає від гіпертонії та інших серцевих захворювань. До того ж, вітамін В і фолієва кислота зміцнюють стінки судин, а високий вміст заліза бореться з анемією, йдеться в опублікованій в журналі Oxidative Medicine and Cellular Longevity статті
Здоров'я кісток
Згідно до недавніх досліджень, в петрушці міститься кальцій, вітамін С і ергостерину (попередник вітаміну D), які в поєднанні допомагають зберегти кістки міцними. Також в цій траві є поліфеноли, які допомагають полегшити остеопороз.