Німецькі дослідники з'ясували, що молочнокислі бактерії беруть активну участь в роботі імунної системи організму
Вчені пояснили, навіщо організму потрібні продукти бродіння
Чому йогурт або квашена капуста вважаються здоровими продуктами? Чи дійсно корисні біфідобактерії? І в чому їх користь? Нове дослідження вчених пропонує відповіді на ці питання.
Вчені вже кілька років знають про білок HCA3. Він присутній в організмі людей і вищих приматів, у інших ссавців цей рецептор відсутній. Навіщо цей білок потрібен, весь цей час залишалося загадкою.
Команда з Університету Лейпцига, в Німеччині, змогла з'ясувати, що даний білок утворює зв'язки з продуктами активності молочнокислих бактерій. Коли ці продукти реагують з рецептором, організм отримує інформацію про присутність бактерій в організмі і оповіщає про це імунну систему.
«Ми переконані, що цей рецептор бере участь в передачі корисних властивостей і протизапальних ефектів молочнокислих бактерій нашому організму », - повідомляє провідний автор дослідження Клавдія Штауберта в науковій доповіді журналу PLOS Genetics.
Вчені припустили, що досліджуваний рецептор з'явився як мутація рецептора HCA, який у ссавців відповідає за регуляцію імунних функцій і підтримку життєдіяльності клітини незалежно від дієти, якої дотримується організм. Але в певний момент історії, дієта наших предків змінилася, в ній стали переважати ферментовані фрукти і молоко. Тому молочнокислі бактерії стали переважаючою мікрофлорою в нашому кишечнику, а мутація, яка перекладала на них функції імунної системи отримала еволюційну перевагу.
Таким чином, дослідження показало, що молочнокислі бактерії не просто наші співмешканці, а виконують функцію імунітету, тому в нашому раціоні обов'язково повинні бути присутні продукти бродіння.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою