Серце не хвилюється
Багато переживають щодо того, що після чашки-другої кави серце може вискочити з грудей. Мовляв, цей напій викликає прискорене серцебиття або аритмію.
Але, як запевняють американські вчені, які порівняли зв'язок між споживанням кави 386 тисяч чоловік протягом трьох років з показниками у них серцевої аритмії, це не так. Навпаки, фактично, звичка пити каву кожен день була пов'язана з більш низьким ризиком розвитку прискореного серцебиття.
Кавовий ген
За словами автора дослідження, кардіолога Грегорі Маркуса з Каліфорнійського університету, кожна випита чашка кави була пов'язана з 3% зниженням ризику виникнення аритмії. Крім того, він прийшов до висновку, що нікотин активує у людини так званий «кавовий ген», за рахунок якого метаболізм кави відбувається активніше, і ті, хто палять, можуть пити каву без шкоди для здоров'я.
Але коли цей ген мутує, швидкість, з якою організм засвоює каву, може сповільнитися, і ефект від цього напою може тривати довше. При цьому вчені не виявили значного зв'язку між порушенням засвоюваності кави і ризиком аритмії.
Пий, не бійся
Автори прийшли до висновку, що уявлення про те, що кава нібито викликає прискорене серцебиття, виникло в результаті більш ранніх невеликих досліджень. У сучасної науки на це інший погляд.
- Фактично, наше дослідження показує, що помірне споживання кави, швидше за все, більш корисне, ніж шкідливе для здоров'я. Крім того, кава допомагає від раку, діабету, серцево-судинних захворювань, - заявив Грегорі Маркус.