Топінамбур або земляна груша має цілющу та загальнозміцнюючу дію на весь організм
Топінамбур, єрусалимський артишок, земляна груша, індіанський соняшник, канадський трюфель - все це назви одного коренеплоду, неймовірно корисного для організму. Власне, про нього мова і піде в цій статті.
Вся цінність в корінці
Примітно, що вже в 17 столітті його вважали кардіостимулятором. Сьогодні про плід відомо, що він містить полісахарид інсулін - харчове волокно, що сприяє виведенню радіонуклідів, важких металів і надає цукрознижуючу, жовчогінну, антиатеросклеротичну, протизапальну та імуномодулюючу дію. Чим же ще корисний топінамбур? Його цінують за позитивний вплив на:
- мікрофлору кишечника,
- травлення,
- обмін речовин,
- корекцію ваги.
Крім того, топінамбур містить залізо, кремній, цинк, магній, калій, марганець, фосфор, кальцій, вітаміни A, E, C, B1, B2, а також чимало рослинного білка і унікальний вуглеводний комплекс.
Як готувати коренеплід
Топінамбур за смаком нагадує сиру картоплю і китайську грушу, але деякі вловлюють і нотки артишоку, мускату, горіха і соняшника. Таке розмаїття смаків в одній рослині! З чим же поєднувати продукт?
По-перше, овоч можна їсти в сирому вигляді - нарізати на дольки і їсти під час перекусу або натерти на тертці і додати до інших інгредієнтів для легкого салату.
По-друге, його можна обсмажити або відварити. Топінамбур замінить звичну для багатьох картоплю. Також овоч запікають в мундирі - на смак він стає вершковим, а по консистенції - пюреподібний. Не варто зрізати шкірку з бульби, саме в ній зосереджені всі корисні мікроелементи та вітаміни.
По-третє, топінамбур можна їсти на десерт. Овоч активно застосовується в кулінарії в якості сиропу для чаю, коктейлів, смузі і лимонадів. Рослину додають в домашню випічку - цукерки, печиво, торти, молочні десерти. Сироп з коренеплоду на смак нагадує мед і не має яскраво-вираженого запаху.