Усього дві чашки натуральної кави допоможуть знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера
Кава корисна для мозку
Прекрасна новина для тих, хто любить каву: австралійські вчені з'ясували, що у людей, які щодня п'ють каву, менший ризик розвитку з віком когнітивних порушень. Це пов'язано з тим, що у них у мозку повільніше накопичуються амілоїдні білки.
Дослідження, що підтвердили це, проводилися протягом десяти років. У результаті вчені встановили зв'язок між напоєм та кількома важливими маркерами, пов'язаними із хворобою Альцгеймера.
Не чекайте старості
– Ми виявили, що учасники з більш високим споживанням кави мали нижчий ризик розвитку легких когнітивних порушень, які часто передували хворобі Альцгеймера, і самої хвороби Альцгеймера, – пояснила доктор Саманта Гарденер .
Результати багаторічного експерименту показали, що у любителів ароматного напою з часом менше схильні до змін області мозку, які відповідають за планування, самоконтроль і увагу.
- Кава може бути особливо корисна літнім людям, які схильні до ризику зниження когнітивних функцій, але не мають жодних симптомів. Це звичайна річ, яку люди можуть змінити. Можливо, ми розробимо рекомендації, яким люди зможуть наслідувати в середньому віці, і, сподіваюся, це матиме тривалий ефект, – розповіла Гарденер.
Скільки пити каву, щоб не захворіти?
На думку дослідників, терапевтичною дозою кави можна вважати дві чашки на день.
- Якщо середня чашка кави, приготовлена вдома, становить 240 мл, збільшення до двох чашок на день може потенційно знизити ризик занепаду когнітивних функцій через 18 місяців на вісім відсотків, а зниження темпу накопичення амілоїду в головному мозку за той же період становитиме близько п'яти відсотків. – стверджують вчені.