Сир може бути корисним та шкідливим для організму.
Сир у щоденному раціоні
Сир - хорошеджерело кальцію, жиру та білка, у ньому велика кількість вітамінів Aі B12, фосфору та рибофлавіну. Якщо сир приготований із стовідсоткового незбираного молока від тварин, які були на природному вигулі, то в ньому найбільше поживних речовин, включаючи жирні кислоти Омега-3 та вітамін К2. Сир та молочні продукти можуть захищати зуби від карієсу.
У сирі з високим вмістом цвілі міститься невелика кількість кон'югованої лінолевої кислоти. Вона запобігає ожирінню, хворобам серця і зменшує запалення. Ферментовані молочні продукти на кшталт йогурту та сиру позитивно впливають на серцево-судинну систему. На жаль, усі молочні продукти пастеризують за високої температури, і це значно зменшує рівень деяких корисних сполук на кшталт "хороших" бактерій та ферментів.
Але деякі люди надмірно чутливі до сиру. Він містить лактозу – цукор, який не перетравлюється людьми з непереносимістю лактози. Сир є калорійним продуктом, залежно від його сорту, можна отримувати близько 100 калорій на 30 г. Також сир містить казеїн – білок із молока, що є небезпечним для людей, які мають на нього алергію. У ньому багато жирів, а експерти пропонують обмежувати вживання насичених жирів. Нарешті, в жирі немає клітковини, через що надмірне захоплення цим продуктом може спровокувати закреп.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен