Про розшифрування власного метаболізму - читайте у матеріалі.
Багато людей пов'язують поняття метаболізм із частотою та регулярністю походів у туалет. Що частіше ходиш, то швидший у тебе метаболізм. Страждаєш закрепами? Значить повільний.
Є ще одне визначення. Деякі люди асоціюють поняття метаболізму із рівнем гормонів щитоподібної залози. Мало гормонів – повільний, багато – швидкий.
Усі ці поняття є помилковими. Насправді, коли ми говоримо про метаболізм, йдеться про швидкість біохімічних реакцій в організмі. Про те, як швидко ваш організм перетворює калорії на енергію. І стосується це переважно жирів та вуглеводів, тобто цукру та холестерину.
Що впливає швидкість обміну речовин? Наша вегетативна нервова система. Коли в роботу включається симпатична нервова система (як правило, під час стресу), обмін речовин прискорюється, оскільки в цей момент організм потребує енергії.
Коли вступає парасимпатична нервова система, організм заповнює ресурси після стресу, тому реакції метаболізму уповільнюються.
Не можна сказати, який метаболізм кращий. Залежно від зовнішніх умов у нас активується той режим, який більше потрібний організму у певний момент.
Але іноді в людини від природи активніша або симпатична, або парасимпатична гілка нервової системи. І тоді їй більше властивий той чи інший вид метаболізму незалежно від умов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Психосоматика дитячих хвороб: винні не віруси, а переживання дитини