Про причини надмірного потягу до солодощів - читайте у матеріалі.
Потяг до солодощів
Величезна кількість людей не уявляє свого життя без солодощів. Розвивається буквально наркотична залежність.
Справді, одна з причин – хімічна залежність. Як наркотичні речовини та алкоголь, цукор впливає на рецептори, які відповідають за вироблення серотоніну та дофаміну. Цю залежність можна подолати, якщо знайти інші джерела позитивних емоцій. Природа, музика, творчість.
Також за прихильністю до солодощів може ховатися інсулінорезистентність. Так відбувається, якщо клітини перестають бути чутливими до інсуліну.
В результаті глюкози в клітини заходить менше, утворюється дефіцит енергії. Мозок починає просити швидких вуглеводів для поповнення виснажених резервів. Вирішити цю проблему допоможе ендокринолог.
Часто потяг до солодкого викликає хронічний стрес та підвищений кортизол, який виробляється під впливом негативних переживань. В цьому випадку важливо не просто відмовитися від солодкого, а спробувати усунути причину стресу.
Дисбактеріоз кишечника теж досить часта причина залежності від солодкого. У цьому випадку цукру хочеться не вам, а патогенній мікрофлорі, яка оселилася у кишечнику.
Гормональний дисбаланс теж викликає потяг до солодкого. Помічали, як хочеться з'їсти шоколад перед початком менструації? В ідеалі, коли статеві гормони перебувають у балансі, такого траплятися не повинно.
Також серед причин цукрової залежності часто зустрічається недосипання та нестача білків/жирів у раціоні та низки мікроелементів (вітамінів групи В, А, Д, Е, С, хрому, марганцю, цинку).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Комплекси, які вирощують батьки в дітях
Якщо дитина падає в істерику і не хоче йти додому з прогулянки