Головна небезпека полягає в тому, що більшість людей використовує її неправильним чином, через що вона виділяє алюміній, що потрапляє до організму. Велика кількість цієї речовини здатна спровокувати низку серйозних порушень
Медики розповіли, чому шкідливо запікати їжу у фользі
Вчені не закликають повністю відмовлятися від застосування фольги у побуті. Тим не менш, щоб шкода цього матеріалу була мінімальною, важливо знати всі тонкощі поводження з ним. Дослідження показали, що найнешкідливішим варіантом застосування фольги є зберігання в ній їжі. Коли ми завертаємо в неї продукти, алюміній не здатний проникнути до них.
Але за термічної обробки слід бути уважним. Високі температури призводять до того, що фольга може виділяти до страви до 1-2 мг алюмінію. При цьому, якщо запікати в цьому матеріалі кислу або приправлену великою кількістю спецій їжу, обсяг алюмінію, який потрапить у страву, збільшиться.
Щоб убезпечити себе, не можна допускати зіткнення з фольгою томатів та фруктів, особливо цитрусових. Крім того, алюміній потрапить у вашу страву, якщо в цей матеріал при термічній обробці були загорнуті лимони, солоні огірки, а також якщо страва покривалася сметаною або алкоголем. Сіль та кислота мають властивість розчиняти алюміній.
При накопиченні алюмінію в організмі людина ризикує зіштовхнутися із серйозними порушеннями роботи всього організму. Насамперед це стосується когнітивних здібностей. Можуть спостерігатися проблеми з пам'яттю, здатністю концентруватися та правильно складати пропозиції. Крім цього, може порушуватися гормональний баланс, координація. Є ризик збою в роботі репродуктивної системи. Більш того, надлишок алюмінію стає однією з причин розвитку хвороби Альцгеймера та остеопорозу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою