Цей овоч може придбати кожен.
Кухарі називають буряк "царем кухні". І це цілком заслужено: овоч багатий калієм, кальцієм, хлором, натрієм, фосфором, сіркою. У невеликих кількостях у коренеплоді є залізо, цинк, марганець, селен, фтор.
–Всі ці елементи є дуже корисними для підтримки здоров’я людини. Наприклад, давно відомо, що буряк ефективно очищає кишечник від шлаків, судини від бляшок холестерину, знижуючи ризик розвитку атеросклерозу, інфаркту, інсульту.
Нещодавно вчені встановили, що варений коренеплід допомагає ефективно знижувати тиск. Для цього потрібно лише з’їсти кілька шматочків у момент різкого підйому показників на тонометрі. Допоможе знизити тиск і свіжий буряковий сік.
–Корисно регулярно їсти буряк ще й тому, що він значно покращує стан капілярів, зміцнює стінки судин та нормалізує виділення калу. Бетаїн, що входить до складу сирих буряків, допомагає боротися з остеопорозом, хворобою Альцгеймера, патологіями серця, анемією, мастопатією, тромбофлебітом. А пігмент бетаціанін, який надає буряку характерного червоного кольору, допомагає виводити з організму шлаки та токсини, – підкреслив нутриціолог.