Результати дослідження опубліковані в журналі
Molecular Nutrition & Food Research.
Команда під керівництвом Вероніки Сомозі провела дослідження. Виявилось, що значна кількість корисних речовин імбиру потрапляє в кров приблизно через 30-60 хвилин після вживання одного літра імбирного чаю.
Відомо, що гостра сполука гінгерол забезпечує гострий смак через так званий рецептор TRPV1, іонний канал, розташований на поверхні нервових клітин. Оскільки деякі дослідження показують, що лейкоцити також мають цей рецептор, дослідницька група перевірила, чи впливає гінгерол на активність цих клітин.
На першому етапі команді вдалося виявити рецептор на нейтрофільних гранулоцитах. Наступні дослідження показали, що навіть дуже низька концентрація, майже 15 мікрограмів гінгеролу на літр, є достатньою, щоб привести клітини в стан підвищеної готовності.
Таким чином, порівняно з контрольними клітинами, стимульовані клітини приблизно на 30% сильніше реагували на пептид, який імітує бактеріальну інфекцію.
"Таким чином, дуже низькі концентрації гінгеролу є достатніми, щоб вплинути на активність імунних клітин через рецептор TRPV1. У крові теоретично таких концентрацій можна досягти, споживаючи близько одного літра імбирного чаю", — говорить автор дослідження Габі Андерсен.
"Наші результати показують, що споживання імбиру може стимулювати імунну систему. Тим не менш, залишається багато питань без відповіді на молекулярному, епідеміологічному та медичному рівнях, які необхідно вирішити за допомогою сучасних досліджень", – підсумовує директор Інституту Лейбніца Вероніка Сомоза.