Солодощі в раціоні мають бути присутніми виключно в помірній кількості. Щоб скоротити кількість вживаного цукру, можна використовувати цукрозамінники.
Не варто використовувати мед, фруктозу, аспартам, ксиліт, сорбіт, сиропи на основі агави, фініків, винограду, клена. Краще вживати сироп цикорію, стевію та еритритол.
Ще одна порада дієтолога – солодощі слід їсти лише у першій половині дня, це допомагає зберегти фігуру. Але також важливо пам'ятати про калорії і не перевищувати добовий обсяг вуглеводів. Не слід думати, що дозволяючи собі десерти вранці, можна з'їсти одразу цілий тортик і не переживати за талію.
Найшкідливіші у плані можливого набору ваги солодощі – це продукти глибокої переробки промислового виробництва: цукерки, печиво, напої, фруктові соки. Крім того, доданий цукор часто містять продукти, які не відносяться до десертних виробів: наприклад, консерви (включаючи овочеві), соуси, навіть м'ясні напівфабрикати. Від таких продуктів краще відмовитись зовсім.
Тим, хто не може без солодкого, слід шукати його здорові варіанти - продукти, що містять, крім цукрів, корисні інгредієнти у вигляді клітковини, вітамінів, мікроелементів. До таких видів солодкого належать сухофрукти, натуральні пастили та мармелад, деякі різновиди варення, темний шоколад.