У людей з харчовою алергією при зустрічі з алергеном виробляються антитіла, що призводить до різних симптомів: блювання, кропив'янка, запаморочення, кашель, набряк горла, порушення дихання, напад астми та інше.
Алергія на молочні продукти
Алергічні реакції може викликати вживання практично будь-якого продукту, але та сама їжа в різних людей засвоюється по-різному – виникне чи ні алергія зрештою, залежить від різних чинників. Зокрема від особливостей роботи імунної системи конкретного організму, спадковості або від того, наскільки сильним алергеном є продукт. За словами експерта, алергенність відрізняється за рівнем: слабка, середня чи сильна.
Найсильнішими алергенами є: коров'яче молоко та молочні продукти, які містять близько 20 білків; риба та морепродукти (річкова риба менш алергенна, ніж морська), яйця (переважно білок, у поодиноких випадках жовток).
Які ще продукти є найсильнішими алергенами? горіхи та арахіс; гриби; мед; куряче м'ясо; цитрусові; червоні ягоди; червоні та жовті овочі; кава, шоколад та какао; зернові продукти.
Якщо говорити про профілактику розвитку харчової алергії, то її необхідно починати з вагітної мами, яка повинна дотримуватись гіпоалергенної дієти до кінця лактації та здійснювати тривале грудне вигодовування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою