Що слід включити до раціону, якщо виникає закреп - читайте у матеріалі.
Неправильне харчування є одним із основних факторів появи закрепів. Ця проблема виникає, коли в їжу вживають недостатньо клітковини, пребіотиків. Ці харчові компоненти, що містяться в овочах, фруктах та цільному зерні, є кормом для кишкової мікрофлори. Не одержуючи їх у потрібному обсязі, мікрофлора подає сигнали, які ведуть до уповільнення перистальтики та до повільнішого просування їжі кишечником. Якщо, до того ж, людина п'є мало води, то закреп практично гарантований.
У терапії закрепів допомагає прийом теплої води.
За відсутності протипоказань необхідно випивати не менше 1,5-2 літрів води на добу. Краще, якщо вона буде теплою, щоб швидше потрапити до кишечника. Також до неї можна додати мед.
Щоб уникнути закрепів, медики рекомендують стежити за кількістю та якістю вживаних жирів – їхніми джерелами повинні бути натуральні продукти, такі як нежирне м'ясо, риба, вершкове, топлене, рослинне масло.
Крім того, для боротьби із закрепом дуже важливо мінімізувати кількість простих вуглеводів у раціоні. Організм обов'язково повинен отримувати харчові волокна – щодня у харчуванні повинні бути присутніми хоча б 400 грамів рослинних продуктів, включаючи овочі, фрукти, злаки, горіхи.
Також у терапії закрепів допомагають кисломолочні продукти. Рекомендується включати до раціону кисломолочні продукти, кислі фрукти, сухофрукти, фруктові та овочеві соки, оскільки вони багаті на корисні органічні кислоти.