Коли за вікном справжня спека, гарячий суп якось не дуже лізе в горло. Більше хочеться з'їсти щось холодне.
холодний суп
Поєднання простоти приготування, величезної кількості варіацій, низької калорійності та при цьому високого вмісту вітамінів, макро- та мікроелементів у готових стравах визначає незаперечні переваги холодних супів у літній період.
За рахунок того, що при приготуванні таких супів використовують свіжі продукти, що не зазнали термічної обробки, котра знижує кількість вітамінів, вони зберігають корисні властивості. Крім того, рецепти літніх супів не припускають наявності засмажки, яка додає готовій страві калорійності.
Але є й мінуси. При приготуванні холодних літніх супів важливо не перестаратися з температурою страви. Так, у спекотний літній день вона чудово допоможе освіжитися, але не потрібно забувати, що при низькій температурі їжі прискорюється її евакуація зі шлунка, у зв'язку з чим вона в недостатньо обробленому вигляді надходить у тонкий кишківник. У зв'язку з цим може виникнути ризик розвитку колік. Оптимальною є температура, близька до кімнатної, тому не охолоджуйте літні супи нижче 20 °С.
Обережними слід бути з кількістю спецій. Рецептура деяких холодних супів передбачає додавання червоного перцю чилі чи меленого чорного. Пам'ятайте, що у великій кількості вони шкідливі для шлунково-кишкового тракту, особливо якщо є схильність до захворювань цієї системи.
А в усьому іншому обмежень немає, тому готуйте собі холодні супи до смаку!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою