Кульбаба, як і більшість продуктів, що належать до категорії листових овочів, підходить практично всім дієтам.
Кульбаби дуже корисні через те, що багаті вітамінами, мікро-і макроелементами. Вони мають високу концентрацію вітаміну С, заліза та калію, а також вітаміни А, групи В, D та К, кальцій та магній. Крім того, в рослині є такі корисні мікроелементи, як марганець і мідь. За кількістю фосфору листя кульбаби значно випереджають звичайні листові овочі.
Вітамін C у складі кульбаби допомагає знизити стомлюваність та сприяє нормальній роботі нервової системи, виступає регулятором безлічі хімічних реакцій (синтез колагену – основного білка сполучної тканини).
Завдяки високому вмісту вітаміну A рослина допомагає підтримувати добрий зір, здоров'я шкіри та слизових оболонок, знижує ризик деяких онкологічних захворювань. Вітаміни групи В беруть участь у багатьох біологічних процесах, зокрема, відповідають за стан нервової та м'язової тканини.
Вітамін D, що міститься в кульбабі, підвищує імунітет, необхідний для функціонування щитовидної залози, перешкоджає зростанню ракових клітин. Вітамін К необхідний для згортання крові та мінералізації кісткової тканини. Корисні мікроелементи – залізо, марганець, мідь – покращують склад крові, захищають судини, а також надають заспокійливу дію.
Цінною речовиною кульбаби є інулін, який знижує рівень шкідливого холестерину в крові, регулює склад мікрофлори кишківника, сприяє виведенню токсинів та шкідливих речовин із організму. Інулін дуже корисний для діабетиків, оскільки ця речовина регулює рівень цукру в крові. Кульбаба також містить багато клітковини і волокон, які корисні для роботи шлунково-кишкового тракту.
Схоже, що тепер взагалі не доводиться сумніватися у користі кульбаби.