Якщо у вашій крові брак заліза, тоді варто комбінувати правильне харчування та прийом відповідних препаратів.
У 80% випадків анемія викликана нестачею заліза. Рідше такий стан виникає на тлі нестачі вітамінів В12 та фолієвої кислоти (В9), які необхідні для синтезу гемоглобіну. Також анемія може бути пов'язана з порушенням вироблення гемоглобіну та еритроцитів або їх швидким руйнуванням на фоні захворювань.
Якщо у вас є такі симптоми, як слабкість, непритомність, блідість шкіри, прискорене серцебиття, здайте загальний аналіз крові. У ньому буде вказано рівень гемоглобіну та вміст еритроцитів.
Ще більш інформативним є аналіз крові з вени на такі показники, як залізо, феритин, трансферин. Якщо вони будуть вищими або нижчими за норму, зверніться до лікаря, щоб знайти причину і при необхідності підібрати залізовмісні препарати. Також може знадобитися прийом вітамінів групи В, С, міді та цинку. Вони сприяють засвоєнню заліза, виробленню гемоглобіну та еритроцитів.
Крім прийому препаратів важливо скоригувати харчування. Включіть у раціон яловичину, субпродукти (наприклад, яловичу печінку), гречану крупу, яйця, рибу, гранати, яблука, томати, темно-зелені листові овочі (броколі, шпинат, руколу). Подбайте, щоб у меню були продукти з високим вмістом тваринного білка, оскільки він сприяє кращому засвоєнню заліза.
Якщо причина анемії криється в захворюваннях, наприклад, проблемах із ШКТ, підберіть з лікарем таке лікування, яке дозволить організму отримувати та засвоювати всі необхідні речовини. Інакше прийом залізовмісних препаратів допоможе лише на якийсь час.
Анемію цілком можна перемогти, головне лише взятися за лікування.