Вже за місяць чи трохи більше розпочнеться сезон полуниці. Ця ягода не лише смачна, але й здатна позитивно впливати на наш організм.
1. Ягоди полуниці містять вітаміни групи В, вітамін А, С, Е, Н і РР, різні мікро- та макроелементи: калій, кальцій, магній, фосфор, залізо, йод, цинк та багато інших.
2. Крім того, у ягодах є корисні фруктові кислоти (саліцилова, хінна, бурштинова, яблучна). Містить полуницю також пектин (клітковину).
3. Вітамін С, якого у полуниці більше, ніж у лимоні, необхідний імунної системи. Він бере участь у синтезі колагену та важливий для засвоєння заліза.
4. Калій зменшує набряки, покращує постачання мозку киснем. Фосфор бере участь у енергетичному обміні.
5. Є в полуниці і йод, що властиво небагатьом ягодам і фруктам. Як відомо, йод людині необхідний нормального функціонування щитовидної залози, він активізує розумову роботу, і навіть значуще зростання і розвиток всіх органів та систем. Особливо необхідний йод до і під час вагітності, а також матерям, що годують.
6. Ягода багата на фолієву кислоту, яка теж важлива при вагітності. Крім того, вона зміцнює судини, запобігаючи їх ламкості.
7. Славиться полуниця також високим вмістом вітаміну Е та антоціанів – потужних антиоксидантів, що борються з вільними радикалами, завдяки чому ягода уповільнює процеси старіння та служить профілактикою онкологічних захворювань.
8. Червоний колір полуниці обумовлений бета-каротином, попередником вітаміну А в організмі. Він забезпечує оновлення клітин, розгладжує зморшки, стимулює імунну систему, підвищує гостроту зору.
9. Саліцилова кислота в полуниці має антибактеріальну дію при місцевому застосуванні та м'яку жарознижувальну – при пероральному.
10. А клітковина (пектини), що міститься в полуниці, виводить токсини з кишечника, сприяє перистальтиці та зниженню рівня холестерину.
Ух, аж захотілося тарілочку полуниці зі сметанкою! А вам?