У нас найбільше знають щавлевий борщ, але можна його додавати і в інші страви. То в чому така користь цієї рослини?
щавлевий борщ
Свіже листя щавлю багате на вітаміни С, А, К і групи В. Щавель є джерелом життєво важливих мінералів, таких як магній, кальцій, натрій, калій і залізо.
Крім вітамінів, макро-і мікроелементів, рослина містить і щавлеву кислоту, що надає їй характерного кислого смаку, клітковину, білок.
У щавлі також міститься багато фолієвої кислоти, яка корисна вагітним: допомагає підтримувати нормальний перебіг вагітності та розвиток плода.
Щавель є добрим помічником для жіночого здоров'я. Через мінімальну кількість калорій він підходить жінкам, які бажають позбутися зайвих кілограмів, впоратися з гормональною перебудовою при клімаксі.
Для чоловіків щавель корисний тим, що покращує кровообіг у передміхуровій залозі та перешкоджає розвитку захворювань сечостатевої системи (за відсутності протипоказань до вживання).
Оскільки щавель багатий на вітаміни і мікроелементи, необхідних для розвитку організму, його можна включати в раціон дітей старше трьох років. Щавель сприяють зміцненню імунної та нервової системи дитини, покращує діяльність травного тракту та покращує апетит.
Оптимальна кількість щавлю на добу – не більше 100 грамів. За такої кількості організм отримає добову дозу вітамінів та мінералів. Ряд фахівців рекомендує не використовувати щавель у їжу частіше 2 разів на тиждень, щоб не було надлишку щавлевої кислоти.
Так смачно описано, що аж борщу зі щавлем захотілося!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою