Скумбрія - це один із найпопулярніших видів риб для українців. Що в ній такого хорошого?
скумбрія
Скумбрія багата на поліненасичені жирні кислоти омега-3, які надають рибі характерного смаку. У скумбрії їх більше, ніж у більшості інших жирних риб. Поліненасичені жирні кислоти омега-3 не синтезуються у потрібній кількості в організмі людини, проте необхідні підтримки здоров'я.
Важливою є наявність у скумбрії вітамінів групи В, які підвищують концентрацію та допомагають знизити тривожність. Вони відіграють важливу роль у виробництві еритроцитів та формуванні кісткового мозку.
Наприклад, вітаміну B12 у скумбрії міститься стільки, що однієї порції філе достатньо, щоб покрити всю добову потребу (приблизно 2,5 мкг для дорослої людини). Невелика порція скумбрії забезпечує 70% добової норми селену, який відіграє ключову роль підтримки здоров'я імунної системи.
Скумбрія – одне з найкращих джерел вітаміну D. Дефіцит цього вітаміну – серйозна проблема у країнах, де мало сонця. Одне філе скумбрії забезпечує більше 100% добової норми вітаміну D.
Йод, що міститься в скумбрії, впливає на роботу та регулювання основного обміну речовин. Він необхідний розвитку центральної нервової системи та скелета плоду під час вагітності матері, і навіть дитини – особливо у ранньому віці.
Фосфор підтримує здоров'я кісток і зубів, а калій, що міститься в рибі, бере участь у роботі м'язів і дозволяє утримувати тиск у нормі. Цинк є важливим для правильної роботи імунної системи. Він бере участь у формуванні ДНК і необхідний для відновлення тканин і загоєння ран.
А ви полюбляєте вживати скумбрію? Пишіть нам у коментарях!