Про хурму кажуть, що вона "на любителя". Але в цього плода справді багато корисних властивостей.
хурма
Важливо докладніше розібрати, ніж хурма така корисна для здоров'я, і в якій кількості її варто їсти. На добу допустимо вживати до 400 г продукту, це 2-3 середні ягоди.
Цього достатньо, щоб отримати від цього смачного продукту максимум користі. Позитивні властивості хурми такі:
1. Стимуляція травлення за рахунок клітковини, яка посилює моторику, сорбує токсини, активує виділення шлункового та кишкового соку.
2. Допомога у засвоєнні заліза за рахунок аскорбінової кислоти, стимуляція кровотворення за рахунок вітамінів групи В.
3. Підвищення еластичності капілярів за рахунок вітаміну РР, поліпшення реологічних властивостей крові за рахунок вітаміну Р і К. Це корисно для людей, шкіра яких схильна до куперозу, є передумови до варикозу.
4. Допомога у підтримці гостроти зору за рахунок бета-каротину та зеаксантину, які захищають сітківку та жовту пляму від дегенеративних змін.
5. Легкий сечогінний ефект дозволяє усунути набряклість кінцівок, видалити надлишок солей, запобігти сечокам'яній хворобі.
6. Зниження ризику серцевих нападів за рахунок фенольних сполук, що борються з атеросклерозом.
7. Допомога у стимулюванні імунітету за рахунок високої концентрації аскорбінової кислоти, вітамінів групи В та мінералів.
Але важливо знати, що деяким людям варто обмежувати споживання хурми або повністю відмовитись від її вживання, щоб не нашкодити здоров'ю. Серед основних протипоказань можна назвати:
1. Вік до трьох років; 2. Гострі захворювання травного тракту (гастрит, ентерит, коліт); 3. Алергію на продукт, індивідуальну непереносимість.
Якщо ж ви не входите в групу ризику, то смакуйте хурмою на здоров'я.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою