Якщо каву вам пити просто не можна, або вам не подобається її смак, тоді є чудові замінники цього напою.
какао
1. Найлогічніше розпочати нашу розмову з какао. Адже саме гарячий шоколад є найпопулярнішою альтернативою каві по всьому світу. І недарма! У какао набагато менше кофеїну, зате значно більше кальцію, магнію, заліза та інших корисних речовин. І це не кажучи вже про достаток різноманітних вітамінів, на які багатий цей ароматний напій. До того ж, какао і бадьорить набагато ефективніше, ніж кава. Принаймні бадьорість тримається довше. А меланін, який у великій кількості міститься в какао, захистить вашу шкіру від сонця. Що особливо важливо, адже літо вже зовсім скоро!
2. Хтось може вже й не пам'ятає, але років 10-15 тому чи не в кожній квартирі в нашій країні у трилітровій банці жив чайний гриб. Незаслужено забутий «звір» робить дивовижний за своїми властивостями тонізуючий напій. У ньому містяться кофеїн, теобромін і теофілін, які разом дають більш м'яку та тривалу бадьорість, ніж звичайна кава.
3. Традиційно підвищення життєвого тонусу використовується і відвар китайського лимонника. Напій має справді чарівну здатність заповнювати енергію навіть після важкої роботи. А щоб зарядитися бадьорістю на весь день його сили тим паче вистачить. До того ж, відвар лимонника корисний для гіпотоніків, оскільки має здатність підвищувати тиск. Важливо пам'ятати, що вагітним жінкам цей напій протипоказаний.
4. Натуральний енергетичний напій можна приготувати із молочної сироватки. Виходить вона при нагріванні кислого молока внаслідок виділення сиру. На вигляд напій не здається дуже смачним, але бадьорить прекрасно. Відбувається це завдяки достатку в ньому солей магнію, які знатно зміцнюють нервову систему та допомагають при стресі.
5. Імбирний напій. Яких корисних властивостей у нього немає! І ліки від застуди, і від розладів травлення, і від зайвої ваги засіб, і від тиску допомагає. Знаючі люди готують ранкове «зілля», додаючи до імбиру скибочку лимона та ложечку меду. Відвар із цих інгредієнтів поставить на ноги навіть найзапеклішого «соню».
А як ви рятуєтеся від сонливості вранці?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою