Останнім часом вживання сирих продуктів набирає все більшої популярності. Але наскільки воно є шкідливим?
сироїдіння
Проблеми можуть розпочатися вже на перших етапах, адже перехід на принципово нову систему харчування завжди пов'язаний із стресом. Головний біль, діарея, дратівливість, загальна слабкість і погане самопочуття обов'язково дадуть себе знати при різкій зміні харчових звичок. Ось чому сироїдіння для початківців несе певний ризик.
Поживна недостатність – головний мінус сироїдіння. Дефіцит вітаміну B12, що міститься тільки в тваринній їжі, негативно позначається на стані нервових волокон та виробництві червоних кров'яних клітин. Нестача заліза веде до розвитку анемії та особливо небезпечна для жінок. За такої системи погано засвоюються вітамін A, цинк, йод і магній.
Внаслідок сироїдіння, точніше, відсутності термічної обробки їжі, в організм можуть проникнути паразити. До того ж деякі продукти самі собою здатні викликати отруєння. Так, необроблена квасоля чи соя виділяють токсини у шлунку. А багато видів рослинного білка є найсильнішими алергенами, які провокують негативні реакції організму.
Недарма медики наполегливо рекомендують цю систему харчування лише для здорових людей. Ось чому перехід на сироїдіння потрібно ретельно продумати та здійснювати під контролем фахівця.
А ви вже пробували так харчуватися?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен