Бобові широко поширені в нашому раціоні, тому є сенс дізнатися про них більше.
Найцінніша властивість бобових – високий вміст рослинного протеїну, завдяки чому ці продукти особливо рекомендуються вегетаріанцям. Соя на третину складається з білка, а квасоля, горох та сочевиця — на чверть, а це більше, ніж міститься білка у м'ясі та рибі. Крім протеїнів до складу бобових входять вуглеводи та невелика кількість жирів, при цьому вуглеводи засвоюються дуже повільно, забезпечуючи ситість протягом тривалого часу. Калорійність бобових продуктів коливається від 60 (зелені боби) до 332 (соя), але ці калорії не «порожні», як у кондитерських виробах, а корисні, оскільки бобові продукти мають високу поживну цінність, багаті на амінокислоти, вітаміни, мінерали та мікроелементи. До складу гороху, сочевиці та квасолі входить клітковина, необхідна для збереження ситості та забезпечення нормальної роботи ШКТ.
Страви з бобових нормалізують гормональне тло, зміцнюють серце, судини та показані при діабеті, оскільки всмоктування вуглеводів відбувається без участі інсуліну. Крім того, бобові покращують пам'ять та працездатність, а завдяки антиоксидантам зміцнюють імунітет та виводять з організму токсини.
Горох, квасолю, нут, сочевицю слід з обережністю вживати при захворюваннях жовчовивідних шляхів, шлунку та кишківника, оскільки білок бобових складний для перетравлення та викликає напади метеоризму. Не слід зловживати і соєю через високий вміст фітоестрогенів, хоча вони й сприяють полегшенню симптомів менопаузи і мають омолоджуючий вплив на жіночий організм.
А який ваш улюблений вид бобових? Діліться у коментарях!