Коли в людському організмі виникає дефіцит заліза, ситуацію можна виправити харчуванням.
Для підтримки рівня заліза оптимальному рівні необхідно скоригувати раціон харчування. Продукти найбагатші залізом — це, насамперед, червоне м'ясо та субпродукти. Вони містять так зване гемове залізо, яке легко засвоюється організмом. Яловича, свиняча і куряча печінка, нирки, телятина, баранина в цьому відношенні найкраще. Серед дарів моря великі запаси заліза мають мідії, устриці та креветки.
Рослинні продукти, багаті на залізо, також обов'язково повинні бути присутніми на вашому столі. Визнаним чемпіоном за вмістом заліза є сушені білі гриби, що перевершують у цьому сорти м'яса. Однак таке залізо є негемовим та гірше засвоюється організмом. На другому місці знаходяться бобові: горох, червона квасоля, соя та сочевиця. Слідом за ними йдуть шпинат, картопля, морква та цвітна капуста. З фруктів та ягід виділяються яблука, банани, абрикоси, персики, полуниця, чорниця та малина.
Не варто забувати про гречку, вівсянку, пшеничний і житній хліб, курячі яйця. А в якості залізовмісних перекусів і добавок до основних страв можна використовувати курагу, чорнослив, волоські горіхи та мигдаль.
Як бачимо, таким чином можна цілком смачно харчуватися.