Якщо хочете мати красиву усмішку, то краще цього їсти якнайменше.
Ніхто не здивується, що проблема криється не тільки в цукерках та шоколадках, а й ірисках, льодяниках та будь-яких інших «тягучих» солодощах – адже вони довго перебувають у ротовій порожнині, до того ж миттєво прилипають до зубів.
Невинні на перший погляд фрукти та йогурти, які ми вважаємо здоровим харчуванням, також можуть стати винуватцями візитів до стоматолога. Солодкі фрукти містять вуглеводи та органічні кислоти, що руйнують емаль зубів. А сухофрукти, солодкі сорти яблук, банани, виноград, ананаси, крім того, що містять цукор, ще й прилипають до зубів. Список продовжують каші та мюслі-батончики, якими так люблять перекушувати жінки, які стежать за здоров'ям та фігурою. А ефект для зубів той самий, що й від цукерки.
Продукти, що містять крохмаль – не менш привабливе меню для мікроорганізмів у ротовій порожнині. Макаронні вироби, хліб, чіпси, сухарики та картопля, як правило, надовго залишаються в порожнині рота, застряючи та прилипаючи до зубів. А завдяки ферментам, що містяться в слині, крохмаль починає перетворюватися на прості цукри, настільки улюблені бактеріями.
Тому добре думайте, що варто жувати в якості перекусу.