Цей вітамін сприяє красі, продовженню молодості, знижує ризик розвитку раку та позитивно впливає на роботу мозку.
В яких продуктах вітаміну E міститься найбільше? Насамперед це рослинні олії. У такій формі токоферол найкраще засвоюється організмом, оскільки є жиророзчинним елементом. Тим більше, що у зв'язці з омега-3 кислотами він працює набагато ефективніше. Рекордсменом за вмістом вітаміну E є олія зародків пшениці. Для оздоровчого ефекту достатньо споживати 2-3 ч. л. олії на день. Разом з тим не варто забувати про соняшникову, лляну, рідку арахісову, кунжутну і оливкову олію. Тут норму можна збільшити до 3 ст. л. в день. Намагайтеся не піддавати олію тепловій обробці, оскільки це руйнує вітамін E. Краще заправляйте ним салати із сирих овочів або вже готові страви.
Хороша новина для тих, хто любить клацати горішками та насінням. Саме вони посідають друге місце як продукти, багаті на вітамін E. Наприклад, у невеликій жмені мигдалю міститься добова норма цього елемента. До речі, молоко та олія на основі цього горіха не менш корисні. Зовсім трохи поступаються мигдалю фундук, волоські та кедрові горіхи. Солідними запасами токоферолу можуть похвалитися гарбузове, соняшникове та кунжутне насіння. Вживати горіхи та насіння, як і олії, слід сирими, навіть підсушувати не варто. Використовуйте їх як корисні перекуси, не виходячи за рамки норми в 30-40 г, або додавайте в салати, страви з м'яса та птиці, різні соуси та легкі десерти.
В овочів повно переваг, і одна з них - наявність вітаміну E. Тут лідирують листові овочі, головним чином шпинат. Цікаво, що цінні властивості він зберігає навіть після теплової обробки. Серед овочів, що нас цікавлять, можна згадати ріпчасту цибулю, солодкий перець, брюссельську капусту, картоплю і помідори. Вітаміном E багаті також бобові культури. Найбільшу цінність серед них становлять соя, квасоля та горох.
А який продукт з вітаміном Е вам смакує найбільше?