Ми вже раніше писали, наскільки капуста корисна, але їсти її можна далеко не всім.
капуста
Капуста, незважаючи на всі свої цінні якості, може в деяких випадках не піти на користь і навіть завдати шкоди організму. Не рекомендовано продукт при підвищеній кислотності шлункового соку, ентериті, коліті, проносі, інфаркті міокарда. Оскільки білокачанна капуста містить грубі харчові волокна, слід її виключити з меню людям, які страждають на гастрит, виразкову хворобу, коліт, холецистит, діабет, захворювання нирок і сечовивідних шляхів.
Всі види капустяних і взагалі хрестоцвітих можуть блокувати засвоєння йоду, тому вони не рекомендуються тим, хто має виражений гіпотиреоз (недолік гормонів щитовидної залози) або навіть субклінічний гіпотиреоз, який не має яскраво виражених клінічних проявів, тому що він може перейти в більш активну форму.
У квашеної капусти високий глікемічний індекс відповідно вона підвищує апетит. Сіль, що міститься в продукті, утримує рідину в організмі. Тому якщо їсти її багато, можуть виникнути набряки і навіть піднятися артеріальний тиск. Ще один мінус – продукт сприяє посиленню газоутворення.
Ви часто вживаєте капусту?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини