Імбирний сік володіє цілим букетом корисних властивостей.
І у свіжому, і в меленому вигляді імбир — криниця вітамінів, мікроелементів, ефірних олій, що чинять на організм протизапальну, тонізуючу та зміцнюючу дії. Завдяки вмісту аскорбінової кислоти, вітамінів групи В, А, цинку, кальцію, йоду, природних антибіотиків та антимікотиків імбир працює як потужний антиоксидант, принагідно зміцнюючи імунітет.
Ця чарівна пряність справляється з набряками, болем (у тому числі менструальним або м'язовим після інтенсивних тренувань), приводить до норми рівень холестерину та цукру в крові, прискорює процеси оновлення в тканинах, протистоїть вільним радикалам, виводить токсини, розганяє метаболізм та знижує апетит. Крім того, імбир сприяє розпалу пристрасті, а тому заслужено внесений до списку головних афродизіаків.
У кулінарії зазвичай використовують порошок сушеного імбиру або свіжий корінь, порізаний на шматочки або подрібнений на тертці. Але є шанс виступити оригінально: заготувати про запас імбирний сік — напрочуд корисний екстракт, що легко дозується для приготування їжі та напоїв. Зберігайте його в холодильнику, переливши в скляну або керамічну пляшку з кришкою, і використовуйте при необхідності.
А ви чули про такий сік?