Вчені констатують, що найпоширенішим пластиком у крові є ПЕТ, що використовується у виробництві пляшок та харчової упаковки.
Мікропластик у крові людей
Дослідники вперше виявили мікропластик у крові людини, – про це повідомив журнал Environmental International, який опублікував результати роботи під авторством групи вчених із Амстердамського вільного університету (Нідерланди). Фахівці аналізували проби крові від 22 анонімних добровольців, перевіряючи її на утримання п'яти типів звичайного пластику (включаючи ПЕТ, поліпропілен та полістирол).
Вчені виявили наявність мікропластику у 17 зразках крові. Його середня концентрація склала 1,6 мікрограма на мілілітр крові, що еквівалентно одній чайній ложці на 1000 літрів води. Найчастіше зустрічається ПЕТ - різновид пластику, добре відома виробникам пляшок для напоїв і упаковки для харчових продуктів. ПЕТ виявили у 50 відсотків добровольців. У крові 36 відсотків піддослідних виявили полістирол, у крові 23 відсотків – поліетилен, який використовується у виробництві пакувальної плівки та пакетів.
Коментуючи результати дослідження, його провідний фахівець, доктор Дік Ветхаак, заявив, що це дослідження є першим у світі, що перевіряє наявність мікропластика в людській крові. За словами експерта, його виявлення в організмі людини навряд можна вважати несподіванкою, враховуючи ступінь повсюдного поширення пластику.
Водночас вчені рекомендують за можливості уникати пластикової упаковки, а також не нагрівати їжу у пластиковому посуді чи контейнерах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як назвати дитину згідно з її знаком зодіаку, щоб дитина була щасливою?
5 чарівних фраз мами, які роблять дітей щасливими щодня