Від порушення постачання крові в мозок краще берегтися, аніж потім боротися з наслідками. То якою є профілактика інсульту?
Профілактика інсульту
1. Контроль за артеріальним тиском Артеріальна гіпертонія – найчастіша причина інсульту, через неї відбувається крововилив у мозок, що призводить до геморагічного інсульту. Дуже важливо систематично виконувати рекомендації лікаря і тримати рівень артеріального тиску в межах норми.
2. Контроль холестерину Холестеринові бляшки можуть закупорити артерії головного мозку та призвести до ішемічного інсульту. Важливо контролювати рівень холестерину і, якщо він підвищений, коригувати своє харчування.
3. Контроль цукру в крові Підвищений чи стабільно високий рівень цукру в крові збільшує ризик інсульту в 2-3 рази. Насамперед, виключити жирну та солодку їжу з раціону. При захворюванні на цукровий діабет важливо контролювати рівень цукру і своєчасно приймати цукрознижувальні препарати.
4. Контроль ваги Ризик розвитку інсульту підвищується зайвою вагою, тому слід її контролювати. Зниження ваги навіть на 3-5 кг суттєво знижує ризик розвитку інсульту. Раціон харчування має бути різноманітним з переважанням клітковини: овочів, фруктів та ягід.
5. Виключення шкідливих звичок Активне та пасивне куріння, вживання алкоголю сприяють підвищенню ризику розвитку інсульту
6. Фізична активність Навіть найпростіша ранкова зарядка сприятливо вплине на організм. Фізичне навантаження не тільки допоможе знизити зайві кілограми, але й зробить організм міцнішим і витривалішим. Але треба розуміти, що навантаження має бути адекватним з урахуванням віку та наявних захворювань. Для вікових людей достатньо щоденних тривалих піших прогулянок на свіжому повітрі.