Гістамін - важливий ендогенний фактор, який бере безпосередню участь у регуляції життєво важливих функцій організму і грає важливу роль в регулюванні механізму зародження ряду захворювань (на медичній мові даний процес називається патогенезом). Це з одного боку. З іншого, - він є медіатором негайних алергічних реакцій. Тобто людина без гістаміну обійтися не може, але і жити з ним виявляється важко.
Коли гістамін починає викликати бурхливу алергію, його потрібно «втихомирювати». Робиться це шляхом блокування Н1-рецепторів. Виступає таким блокіратором група препаратів, Лоратадин - в тому числі. Причому він відразу позбавляє пацієнта від сверблячки, алергічного нежитю, кашлю і т.п. У список його фармакологічних дій також входять скорочення проникності капілярів, зменшення набряку, спазмів і т.п.
В дозуванні і схемі прийому у випадку з лоратадином немає нічого складного. Препарат являє собою таблетки, які приймаються з розрахунку 10 мг на добу. Це відноситься до всіх дорослих, а також дітям старше 12 років із застереженням, що важать вони не менше 30 кг. Удвічі менше - 5 мг на добу - дозволяється приймати дітям вік яких від двох до дванадцяти років і при масі менше 30 кг.
Категорично медикамент не можна вживати вагітним та під час годування грудьми, заборонений він і для дітей, які не досягли 2-річного віку. Різні дослідження довели, що препарат здатний негативно впливати на деякі процеси розвитку організму у дітей, крім того він передається з молоком матері.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які ліки змушують вас набирати вагуНе варто забувати і про побічні дії: використання даного медикаменту може супроводжуватися наступними побічними ефектами - сухість у роті, нудота, блювання, збудливість, головний біль, підвищена стомлюваність, тахікардія, висип та ін.