Усі ми знаємо, що ранні овочі, зелень, ягоди містять нітрати, які користі організмові не приносять.
Нерідко їхня кількість може перевищувати допустимі норми. І все одно не можемо втриматися, щоб не купити пучок редиски, кропу, петрушки або хоч головку капусти чи кілька помідорів та огірків.
Затяжна зима й запізніла весна виснажили організм, отож дуже хочеться додати до раціону зелених, червоних, жовтих кольорів. Нітрати — важливе джерело азоту для рослин і природний компонент харчових продуктів рослинного походження. Більшість людей вважає, що надлишок нітратів у весняній городині з’являється через те, що в гонитві за раннім тепличним урожєм підприємці для швидкого дозрівання овочів використовують добрива та стимулювальні речовини. І що вища концентрація цих речовин, то небезпечнішими для споживачів є вирощені овочі. Це справді так.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ранні овочі: як правильно обирати щоб не захворітиОднак мінеральні добрива нині дорогі, тож далеко не всі господарі, які вирощують городину на продаж, користуються ними. Утім, як стверджують фахівці, підвищений вміст нерідко виявляють і в овочах, вирощених на власній присадибній ділянці, без внесення в ґрунт мінеральних добрив, бо є й інші чинники, які призводять до надмірного накопичення нітратів у сільськогосподарській продукції.
Ранні овочі перед уживанням замочіть на 15-20 хвилин у холодній воді, злийте її та замочіть на такий час іще раз. Це дозволить знизити концентрацію нітратів на 25%. Цей метод найефективніший для листових овочів. Але варто знати, що разом із нітратами у воду підуть вітаміни й мікроелементи, тож не залишайте городину у воді на тривалий час.