Діабет другого типу - це діабет, який може розвинутись у будь-кого, незалежно від того чи маєте ви генетичну схильність до нього. А ще він виникає через неправильний вибір продуктів харчування або відсутність у раціоні одного з них. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
В молочних продуктах частіше зустрічаються окремі корисні жирні кислоти
Шведські вчені проаналізували харчові звички 27000 своїх співвітчизників у віці від 45 до 74 років. Добровольці нинішнього дослідження 20 років тому брали участь вMalmö Diet and Cancer study, покликаний зв'язати ознаки появи раку і особливості дієти людини. З 27 тисяч учасників у 10% за 20 років розвинувся діабет 2 типу. Ті, хто вживав в їжу багато м'яса будь-якої жирності, частіше виявлялися в групі хворих, а ті, хто їв багато знежирених молочних продуктів - на 23% рідше. У тих, хто надавав перевагу знежирені молоко, сир і йогурт, ризик діабету не знижувався, але і не зростав.
І м'ясо, і молоко містять насичені жири, але в молочних продуктах частіше зустрічаються окремі корисні жирні кислоти. Можливо, саме тому молоко та м'ясо по-різному впливають на ризик діабету.
Дослідники закликають звертати увагу не на кількість жиру в їжі, а на конкретні продукти, які ми їмо, і враховувати по можливості всі компоненти в їх складі.