При дискомфортних відчуттях в грудній клітці спробуйте точно визначити локалізацію болю. Серцевий біль найчастіше загрудинний, а не в області серця.
Справжній кардиальний біль ніколи не буває колючим. Серцевий біль досить сильний (але дуже рідко – нестерпний), тягне, ниючий, пекучий, що давить (з чітким відчуттям важкості в грудях). Іноді біль може бути хвилеподібний.
Приступ кардиального болю, як правило, триває від 1 до 15 хвилин і не завжди проходить після прийому нітрогліцерину.
Серцевий біль в більшості випадків віддає в шию, міжлопаточний простір, ліву руку.
Нерідко кардиальний біль йде рука об руку з загальною слабкістю, пітливістю, задишкою, нудотою і болем у животі.
Часто біль у серці виникає при одних і тих же умовах: під час бігу, швидкої ходьби, підйому по сходах, нахилів (наприклад, при прибиранні будинку або роботі в саду), підняття тяжкостей і навіть лежачи в ліжку (як правило, на лівому боці ).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 причин виникнення серцевого нападуБіль у серці турбує під час (а не після) будь-яких фізичних і емоційних навантажень і йде разом з ними.
Всі ці прояви серцевої болі можуть свідчити про стенокардію, перікардіт, розшарування аорти і, звичайно, інфаркт міокарда. Пам’ятайте: біль у серці – це дуже серйозно! Якщо він дійсно пов’язаний з проблемами серцево-судинної системи, медична допомога буде максимально ефективною протягом 1-1,5 часів після появи хворобливих відчуттів. При більш пізньому зверненні до лікаря уникнути негативних наслідків буде набагато складніше. Так що не ризикуйте і завжди при болі в серці, не зволікаючи, кличте на допомогу лікаря.