Всі чули приказку - "Якщо нежить лікувати, то він пройде за тиждень, а якщо не лікувати - то за 7 днів". Ми звикли не звертати уваги на застуду і або лікувати її підручними засобами, допускаючи безліч помилок і ризикуючи дочекатися ускладнень. Пропонуємо ознайомитися з основними мінусами самолікування.
Помилка перша - відмова від постільного режиму
Наздогнала застуда, мучить висока температура і нежить, - лягай під теплу ковдру і викликай лікаря! Ніяких трудових подвигів - це ніхто не оцінить, а ось здоров'я підірвеш капітально. Якщо ти почнеш правильне лікування відразу ж, є шанс одужати за 2-3 дні. А от якщо будеш ходити на роботу, мити підлогу і готувати обід, напевно прохворієш довше і важче.
Помилка друга - лікування усіма ліками поспіль
Вирішивши якнайшвидше впоратися з грипом та застудою, ми рішуче п'ємо всі ліки, які знаходяться вдома. А при прийомі навіть двох різних препаратів виникає ризик побічних непередбачених ефектів, який багаторазово зростає після бездумного вливання в себе трьох і більше ліків. Симптоми застуди ти, можливо, і знімеш, але от саму хворобу не вилікуєш, і дуже ймовірно, що до застуди додасться ще що-небудь малоприємне - як от розлади шлунка (у кращому випадку).
Помилка третя - ігнорування інструкцій
Перш ніж приймати навіть нешкідливу мікстуру, необхідно ретельно вивчити прикладену анотацію. Цілком імовірно, що на твій організм ліки не надасть ніяких негативних впливів, - а раптом це не так? Чи варто ризикувати? Відомі випадки, коли прийом невідповідного препарату або порушення дозування викликали свербіж, подразнення шкіри або нудоту, а вторинне застосування ліків через пару місяців ставало причиною шокової реакції. Серед найпоширеніших протипоказань - анальгін і аспірин небезпечні для астматиків, оскільки викликають бронхоспазм. Проблеми з печінкою - причина відмовитися від вживання парацетамолу, і так далі.
Помилка четверта - антибіотики
Половина простудних захворювань прекрасно лікується без антибіотиків. І вже, в усякому разі, не призначай їх собі самостійно, без огляду лікаря! Все, чого ти цим доб'єшся, - "загартування" штами вірусів, і вони стануть несприйнятливими до ліків. У майбутньому, якщо тобі дійсно потрібно лікування за допомогою антибіотиків, вони вже не зможуть допомогти. Антибіотики необхідні, якщо звичайна застуда перейшла в ангіну чи грип. Але - увага! - Це рішення має приймати тільки лікар!
Помилка п'ята - відношення до домашніх засобів як до абсолютно нешкідливих
Для лікування грипу та застуди ти вирішила полоскати хворе горло відваром ромашки? Або, може бути, заварила календулу? Травки, безумовно, корисні, але - тільки для тих, у кого немає алергії! В іншому випадку, цілющий відвар тільки посилить біль у горлі. Від запалення і температури прийнято пити чай з малиною або відвар малинового листя - а якщо у тебе на малину алергія? Ні в якому разі! Те ж відноситься і до меду, який багато хто вважає безпечним продуктом. Лікуйся вчасно, правильно і обов'язково відповідно до рекомендацій лікаря!