Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки, які не можна вживати, коли ви за рулем

11:30, 22 Гру 2015 · Категорія: Лікування, Ліки та БАДи · Переглядів 2670 · 

Сьогодні всі водії знають, що приймати алкоголь за кермом заборонено. Насправді є цілий ряд лікарських препаратів, про які перед поїздкою краще забути. У даній статті постараємося розібрати, які ліки є найбільш небезпечними і чому.


Будьте обережні за рулем

Будьте обережні за рулем



Звичайні заспокійливі
Седативні препарати дуже поширені, особливо серед мешканців великих міст. Але будь-які з цих ліків є потенційно небезпечними і для людини за кермом. Причина - підвищена сонливість, нездатність центральної нервової системи (ЦНС) своєчасно зреагувати на потенційну небезпеку. Абсолютно всі заспокійливі препарати протипоказані водієві, якому потрібно сідати за кермо.

Транквілізатори
Препарати цієї серії відносяться до потужних заспокійливих засобів. Після їх прийому зменшується відчуття страху і йде тривога. З побічних ефектів для водія - "загальмованість", зниження реакції. Якщо приймати у великому дозуванні, то може з'явитися сонливість, істотне погіршення координації. Найбільш небезпечними речовинами в таких препаратах є діазепам, хлордіазепам, бромзепам, оксаепам і так далі.

Ліки від діареї
Як це не дивно, але препарати від банального "проносу" також знаходяться в зоні ризику. Причина - наявність у складі лопераміду, який загальмовує роботу ЦНС. Його найбільше в "Імодиумі", "Діасорбі" та інших ліках аналогічного дії.

Очні краплі з атропіном
Лікарі часто застосовують атропін при лікуванні очних захворювань (він розширює зіницю). При цьому вкрай не бажано зловживати краплями з атропіном водіям, адже такі ліки погіршують зір. Якщо необхідно сісти за кермо після прийому у лікаря, то фахівця про це необхідно попереджати заздалегідь.

Ліки проти заколисування
Люди зі слабким вестибулярним апаратом часто застосовують такі ліки, щоб запобігти заколисуванню в автомобілі. Але перед поїздкою такі ліки краще не вживати, адже вони, до того ж, володіють снодійним ефектом.

Стимулятори
Бувають ситуації, коли людина змушена сідати за кермо після нічної зміни або важкого робочого дня. Багато водіїв при цьому звертають свій погляд на стимулятори, але від них краще відмовитися. У таких засобах найчастіше знаходиться багато феноміна і кофеїну, які можуть порушити координацію рухів і рівновагу водія. І ще один важливий момент. Як тільки кофеїн перестає діяти, у людини різко знижується психічна та фізична активність. Якщо ж без машини ніяк, то краще віддати перевагу таурину.

Ліки від застуди
Навіть невелике простудне захворювання змушує людину "підтримати" свій організм за допомогою популярних засобів - "Колдрекса" або "Фервекс". Насправді ж в таких препаратах є шкідливі для водія добавки, які можуть приспати за кермом. Саме тому прийом протизастудних ліків краще проводити перед сном. Якщо необхідно вилікувати кашель, то краще віддавати перевагу препаратам без кодеїну.

Фітопрепарати
Незважаючи на повну безпеку фітопрепаратів, деякі з них не рекомендується приймати водіям. Зокрема, під забороною знаходяться ліки, в яких є м'ята, меліса, шлемник, півонія, валеріана та інші рослини, які надають седативний ефект. Іноді після прийому подібних ліків сонливість може турбувати протягом 8-12 годин. Тому пити траву необхідно з розумом.

Нейролептики
Основними компонентами таких препаратів найчастіше є флуфеназин, хлорпромазин, галопередол та інші активні речовини, які попросту загальмовують роботу ЦНС. Отже, перед поїздкою за кермом вкрай не бажано вживати "Неулептил", "Аміназин" та інші ліки аналогічної дії. Навіть при невеликому дозуванні вірогідні порушення свідомості. Що вже говорити про повноцінний курсі лікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 8 факторів, які провокують втому, не пов'язану з роботою

Ліки від зубного болю
При лікуванні зубів часто застосовується так званий гідрохлорид ледокаїн. Це анестезія, яка міститься в препаратах "Анестекаін", "Молкаін" і тому подібних. Одним з основних позитивних ефектів є знеболювання. Але є й негативні для водія моменти - підвищена сонливість, зниження тиску, нудота.

Снодійні ліки
Звичайно, ніхто не буде вживати перед поїздкою снодійне. Але є один нюанс. Такі ліки виводяться з організму близько п'яти годин (у здорової людини) і близько 10-12 годин у людини із захворюваннями печінки, наприклад. Таким чином, навіть після ночі сну препарат може не покинути організм повністю.

Висновки
Перед тим, як пити ті або інші ліки, обов'язково читайте інструкцію. Врахуйте, що у кожного препарату індивідуальну дію на організм. Якщо є небезпека або протипоказання при водінні, краще відмовитися від прийому препарату або зовсім від поїздки.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

0:36
Чому бородавки не можна видаляти без участі лікарів
7:31
Як контролювати тиск без ліків: прості поради для здорового життя
20:26
Найпростіші способи збити температуру без таблеток
18:45
5 заморожених овочів, які допоможуть знизити холестерин
11:18
Терапевт назвала чай , який допомагає від кашлю
10:35
Як полегшити головний біль: корисні поради
9:30
Вчені виявили бактерії, які допоможуть боротися з алергією
18:45
Медики назвали ягоду, яка захищає від раку крові
13:30
Спорт бореться з хворобами Паркінсона та Альцгеймера
12:30
Топ-4 напої при сечокам'яній хворобі
1:20
4 варіанти вимірювання температури тіла
22:30
Втрата нюху може свідчити про важку хворобу
17:30
Квіти лаванди проти 9 хвороб
10:30
Овочі та фрукти, які прямо протистоять хворобам
13:30
Пекуча їжа, яка бореться з діабетом та холестерином
23:30
5 хвороб, які здатні подолати кабачки
13:30
Народні методи допомоги при укусі бджоли
9:30
Вчені обрали продукти, як допоможуть підшлунковій залозі
13:30
Найкращі продукти для зниження сечової кислоти
6:30
Причини виникнення шуму у вухах
22:30
Вірні ознаки хворої печінки
6:30
Три народні методи лікування ревматизму
23:30
Причини виникнення закладеності носа
9:30
Які ліки не варто приймати при застуді
10:30
Помічна речовина при нудоті та печії
0:47
Як вправити грижу диска?
21:30
Одержимість фітнесом та здоровим харчуванням - це хвороба
15:30
Як можна усунути причини хропіння
22:30
Ознаки проблем з вашою печінкою
15:30
Фактори, які можуть викликати головний біль
15:30
Знайдено причину розвитку бічного аміотрофічного склерозу
13:30
Продукт, якого боїться біль у м'язах
12:30
Натуральний засіб проти нудоти
10:30
Рослина, яка зніме запалення в шлунку
12:30
Щоденні дії, котрі збережуть вам здоров'я
10:30
Коли потрібна кінезіотерапія
12:30
Вчені довели, що самонавіювання здатне лікувати хвороби
7:30
Фруктовий сік, котрий ефективно лікує кашель
8:30
Продукти, котрі здатні лікувати хвороби
15:30
Найчастіші причини, через які виникає мігрень
Здоров'я в соцмережах: