Знижуватися може як загальна кількість лейкоцитів, яка визначається при виконанні клінічного аналізу крові, так і зміст окремих їх видів. Ніколи не слід займатися самодіагностикою і призначенням самолікування - високий ризик завдати шкоди здоров'ю і пропустити початок дійсно небезпечного захворювання. За консультацією слід звертатися до лікарів терапевтів і гематологів - фахівців, які професійно займаються діагностикою та лікуванням захворювань крові.
У тих випадках, коли кількість лейкоцитів виявляється зниженим у пацієнтів, які нещодавно перенесли гострі вірусні інфекції, ефективними заходами виявляються: нормалізація режиму праці та відпочинку, вживання в їжу достатньої кількості вітамінів і мікроелементів. Необхідно вживати в їжу багато свіжих овочів і фруктів, білкової їжі і обмежувати кількість простих вуглеводів (звичайного цукру).
У тих випадках, коли зниження кількості лейкоцитів не є випадковою "знахідкою" і супроводжується частими інфекційними захворюваннями, обов'язкова консультація лікаря і додаткове обстеження, що дозволяє виявити причину цього стану. Серед засобів, які можна приймати самостійно, ефективним залишається прийом настоїв і настоянок рослин-адаптогенів - ехінацеї, буркуну, лимонника, женьшеню, але починати лікування без обстеження небажано.
У деяких випадках зниження кількості лейкоцитів супроводжується зниженням рівня гемоглобіну і кількості еритроцитів, тому ефективним може бути прийом продуктів харчування, що містять достатню кількість заліза - м'яса світлих сортів, яловичої печінки, граната, гречки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які захворювання можна вилікувати п'явкамиТакож бажано приймати вранці натщесерце суміш свіжих овочевих соків - морквяного, бурякового, чорної і білої редьки, капустяного. Ці продукти містять достатню кількість мікроелементів і речовини, що стимулюють виробництво лейкоцитів у кістковому мозку.
При важких випадках лейкопенії (різкого зниження кількості лейкоцитів) доводиться вдаватися до переливань лейкоцитарної маси і використовувати спеціальні препарати, що стимулюють лейкопоез. Цю терапію може призначати тільки кваліфікований гематолог.