Якщо вам подобаються принципи вегетаріанства, однак ви не можете остаточно налаштувати себе на відмову від м'ясних продуктів, можливо, наступні факти зможуть вас переконати. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
1. М'ясо збільшує можливість виникнення раку
Міжнародне агентство з вивчення раку (IARC) Всесвітньої організації охорони здоров'я віднесло оброблені м’ясопродукти – шинку, сосиски, солонину, в'ялене м'ясо, м'ясні консерви тощо – до списку "Групи 1" – найбільш шкідливих сполук, які критично підвищують вірогідність онкохвороби.
До цієї групи вже входять такі надшкідливі канцерогени як миш’як, тютюн, азбест і дизельні випари.
Червоне м'ясо, таке як яловичина, баранина та свинина, експерти віднесли до "Групи 2А" - сполук, що ймовірно викликають рак.
2. Ферми, з яких постачають м'ясо - об’єкти підвищеної екологічної небезпеки
Міжгалузеві дослідження та аналіз, що здійснювались на виконання закону України "Про екологічну експертизу" підтвердили, що об’єкти, пов’язані з м’ясною індустрією становлять особливу небезпеку для довкілля.
3. М'ясовиробництво і тваринництво спричиняє накопичення важких металів у ґрунті
До загроз довкіллю від діяльності тваринних ферм належать накопичення надлишку поживних речовин та важких металів у ґрунті, що призводить до зменшення родючості землі та скорочення кількості угідь для сільського господарства.
4. Зменшення або виключення з раціону м'ясних продуктів зменшує смертність від серцево-судинних захворювань
Американська кардіологічна колегія опублікувала огляд корисних та шкідливих для серцево-судинної системи способів харчування: "Всі джерела тваринного білка (яйця, риба, домашня птиця, червоне м'ясо і продукти переробки м’яса) збільшують загальний ризик смертності у порівнянні з рослинними білками.
Наявні дані свідчать про те, що рослинна дієта знижує фактори ризику атеросклеротичних серцево-судинних захворювань, стримує розвиток ішемічної хвороби серця".
5. Ви зможете врятувати тисячі життів
Щороку люди вбивають близько 60 000 000 000 тварин для молока, м’яса та яєць. У поводженні з тваринами використовується неприродне штучне запліднення, травмування, тісні клітки, часто менші за розмір живої істоти тощо.
Кожна людина може власною дією зменшити їхні страждання. Наприклад, якщо вам близько 25 років і ви станете веганом сьогодні, то за підрахунками The Vegan Society, до 70-ти років врятуєте близько 1500 життів корів, свиней, птахів, риб.