Ознаки як при застуді. За словами лікарів-ендокринологів, через порушення в роботі щитоподібної залози можуть виникати такі ж відчуття, як і при застуді. Наприклад, подразненя в горлі, з'являється низький застуджений голос. Також можуть спостерігатися тремтіння в тілі, прискорене серцебиття, підвищена температура, м'язова слабкість. Всі ці нагадують грип або застуду симптоми можуть виявитися наслідок того, що ендокринна система перестала нормально функціонувати.
Зміни в рості волосся. Процес росту волосся контролюється гормонами, за виробництво яких відповідальна ендокринна система. Якщо на голові відбувається дуже інтенсивне випадання волосся, тоді як на інших ділянках тіла ви, навпаки, помічаєте зайве волосся, - це серйозний привід відвідати лікаря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щитоподібна залоза: як захистити її від захворюваньКоливання ваги. Коли щитовидна залоза починає функціонувати по-іншому, це відбивається на метаболізмі. Симптомами відбуваються порушень в цьому випадку стають зміни в апетиті і у вазі, як в сторону «плюса», так і «мінуса». Наприклад, при тиреотоксикозі через підвищену діяльності щитовидної залози може за короткий термін помітно знизитися маса тіла, при цьому також спостерігаються підвищений апетит, часті випорожнення. Якщо ж щитовидка знижує свої функції (гіпотиреоз), обмінні процеси в організмі сповільнюються, а вага - зростає.
Втома і дратівливість. Почуття втоми і небажання що-небудь робити навіть після відпочинку, безпричинна депресія або періодичні перепади настрою - весь цей «букет» також часто вказує на наявність проблеми з щитовидкою. Особливо характерними для її порушень бувають спалахи дуже сильною агресії і що виникає у людини постійно напружений вираз обличчя.
Втрата концентрації. Для збою щитовидної залози властиво стан внутрішньої розбалансованості - людині стає важко сконцентруватися на чомусь, думки «скачуть», увагу постійно відволікається. При зниженні функції щитовидки нерідко виникає патологічна сонливість - настільки сильна, що люди засипають в самій невідповідної обстановці.