Ці прояви можуть бути
симптомами інсульту:
- різкий головний біль (після нервової або фізичного навантаження або взагалі без видимої причини);
- помутніння або втрата свідомості;
- раптове виникнення оніміння або слабість руки або ноги, а також частини обличчя;
- розлад здатності говорити, розуміти сенс чужої мови;
- запаморочення, гостре порушення координації, почуття рівноваги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фрукт, який врятує від інфарктівТому, не вагаючись, викликайте "Швидку" при наявності навіть одного з перерахованих симптомів.
1. Негайно наберіть «103» («112» - практично у всіх стільникових операторів) і постарайтеся чітко описати те, що відбувається. Хворому з підозрою на інсульт необхідна допомога фахівців-неврологів. Слідуючи вашій розповіді, саме таку бригаду і повинен направити диспетчер.
2. Укладіть потерпілого так, щоб голова виявилася вище рівня ліжка приблизно на 30°. Використовуйте подушки, ковдри, одяг.
3. Подбайте про свободу дихання: зніміть з хворого тугий пояс, розстебніть тісний одяг, забезпечте приплив свіжого повітря в кімнату.
4. При нудоті і блювоті обережно поверніть голову пацієнта набік, що захистить дихальні шляхи від блювотних мас. Акуратно підставте таз або пакет, краще поліетиленовий. Після нападу блювоти постарайтеся якомога краще очистити порожнину рота хворого.
5. Виміряйте (і запишіть результати) артеріального тиску. При високому АТ знайдіть і допоможіть хворому прийняти ліки, що він використовує в даних випадках. При відсутності препарату прикладіть до ніг пацієнта грілку або бутель з гарячою водою (щоб уникнути опіків проконтролюйте температуру води!).
7. Не метушіться, не показуйте хворому свого занепокоєння, а тим більше - розгубленості і страху. Говоріть спокійно, намагаючись усіма заходами надавати йому моральну підтримку.
8. По прибутті «Швидкої» швидко, але докладно передайте лікарям картину події. Ваші слова повинні бути короткими, але інформативними.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Магній від інсульту