Займаючись будь-якими справами зі свого повсякденного життя, ви можете паралельно практикувати медитацію. В результаті навіть у самій рутинній діяльності для вас відкриються нові, приховані раніше межі.
1. Будь-яке заняття можна перетворити в медитацію. Почніть з того, що вам подобається робити. Наприклад, коли ви чуєте щось, ви фокусуєтеся на цьому. Це відбувається автоматично і несвідомо. Це робота розуму. Спробуйте почути всі звуки, не виділяючи будь-які з них, і ви станете ближче до стану медитації.
2. Так само із зором. Коли ми дивимося, ми виділяємо щось одне. Те, що цікавить наш розум. Спробуйте охопити своїм поглядом все, що потрапляє в поле вашого зору, не зосереджуючись на чомусь одному, і ви зрозумієте, який величезний спектр має насправді наш зір.
3. Ми завжди намагаємося висловити все в словах. Кожна річ має свій аналог у світі слів. Це теж робота розуму. Спробуйте подивитися на речі, не називаючи їх. Погляньте навколо як дитина, яка бачить все вперше. Як тільки ви починаєте дивитися на речі, а не на назви, в своєму розумі ви починаєте медитувати.
4. Ось ще одна практика, яку можна робити в умовах міста. У будь-якому великому місті дуже багато текстів. Це можуть бути вивіски або реклама - що завгодно. Але ж букви - це просто символи. Щоб вони стали словами, мозку потрібно інтерпретувати їх. Уявіть, що ви дитина, яка не вміє читати, і спробуйте дивитися на слова, не читаючи їх. Ви побачите, наскільки ви звикли "бути всередині свого розуму" і в своїх думках.
5. Можна стати свідком свого мислення, власного дихання, бажання - чого завгодно. Чим глибшою стає наша "свідомість", тим більше ми стаємо усвідомленими. І найголовніше правило для медитації - пильність. Не важливо, що ми робимо - важливо бути пильними в цьому.