До групи ризику відносять одиноких людей, підлітків, людей похилого віку, а також жінок середнього віку, що вступають в період клімаксу. Як правило, людину переслідує думка про свою нікому непотрібність, безглуздість життя. Депресивний стан часто ускладнюється хворобами, нестачею грошей, проступками, в яких він звинувачує себе і ін.
Депресії більш схильні люди з психічними порушеннями, хворі на алкоголізм, неврози, психопатії, судинними розладами центральної нервової системи та травмами голови.
Депресія - це серйозна проблема, яка не терпить зволікання. Чим довше людина перебуває в цьому прикордонному стані, тим важче їй буде вийти з нього. Легкі форми депресії можна перемогти силою самонавіювання. Постаратися позбутися від песимістичних думок, більше відпочивати, гуляти, релаксувати. Слід менше сидіти за переглядом телевізора, краще послухати спокійну музику. Захоплюватися прийомом антидепресантів не варто. Краще зупинитися на заспокійливих засобах рослинного походження, які нескладно приготувати самостійно.
Народна медицина рекомендує цілий ряд трав з яскраво вираженою антідепрессіонною дією. Це астрагал датський, бадан товстолистий, базилік м'ятнолистний, бораго, глід криваво-червоний, вахта трилиста, дягель лікарський, любка дволиста, репешок, розмарин, цикорій. Всі ці трави рекомендується використовувати або як окремий компонент настою, або в складі один з одним або іншими лікарськими рослинами. В якості додаткових компонентів використовуються листя і ягоди смородини, кипрей, ісопу, родіола, плоди шипшини, м'ята, материнка, лаванда, елеутерокок та ін.
Ось кілька рецептів з використанням трав антидепресивної дії.Візьміть по 1 столовій ложці висушеного і подрібненого листя розмарину, плодів глоду і коренів оману. Заварюйте 400 грамами окропу 1 столову ложку суміші трав. Розмарин - рослина сильнодіюча, тому приймайте напій, прислухаючись до свого стану. Допомагає як тонізуючий і загальнозміцнюючий засіб.
Для приготування цілющого настою при депресіях, фізичному і нервовому виснаженні візьміть на склянку окропу по 1 столовій ложці коренів любки, елеутерококу і м'яти. Дайте настоятися 1-2 години і пийте по 50 грам 4 рази на день, додаючи 1 чайну ложку меду. Цей настій прекрасно тонізує і зміцнює організм, швидко відновлює сили при депресіях, втомі і стомлюваності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Симптоми перевтоми: чим вона небезпечнаДля приготування тонізуючого, антідепрессантних і імуностимулюючої кошти візьміть по 2 столові ложки плодів глоду і шипшини, 1 столову ложку кропиви, по 1 чайній ложці коренів родіоли і заманихи, засипте в термос і залийте 2 літрами окропу. Наполягайте 6 годин і пийте по 0,2 літра 2-3 рази на день.
З депресією можна і потрібно боротися. Необхідно використовувати всі доступні засоби і методи: починаючи від самонавіювання, релаксації, зайнятості новими інтересами, і закінчуючи застосуванням лікарських зборів рослинного походження і ароматерапією. Корисно перед сном приймати хвойну ванну і випивати чашку чаю з лимоном і медом. Треба тільки захотіти почати життя заново.