1. Клітковина. Візьми за правило щодня з'їдати 150-200 грамову порцію вівсяної каші або зернових пластівців. Також є сенс замінити білий хліб на цільнозерновий або з борошна грубого помелу. Клітковина і вітаміни групи В не тільки допомагають тримати вени в тонусі, але і виводять токсини.
2. З'їдати на вибір кожен день:
3 штучки чорносливу, 1 інжир або пару скибочок авокадо. У них містяться речовини, що стимулюють травлення, що особливо важливо при схильності до запорів (відомо, що ледачий кишечник - один з головних чинників розвитку геморою).
3. Кисломолочні продукти. Вони багаті кальцієм, який важливий для мічної судинної стінки. Також в них містяться білки в легкозасвоюваній формі, що допомагає зберігати нормальне травлення з віком (відомо, що звичайне молоко у людей похилого віку засвоюється гірше). А ще натуральні кефір, йогурт і напій тан багаті корисними біфідобактеріями, які дозволяють підтримувати здорову мікрофлору кишечника, знижують ризик запалення (хронічні запалення кишечника, дисбактеріоз - теж грають на руку геморою).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як використати шипшину для захисту від діабету 4. Кожен день з'їдати столову ложку
лляного або оливкового масла. Не за раз, звичайно, а з салатами, другими стравами, хлібом. Ці масла багаті не тільки вітаміном Е, який надає судинах еластичність, а й антиоксидантами, які допоможуть тримати в тонусі кишечник. Є достовірні дослідження, що в країнах, де традиційно їдять багато оливкової олії (Іспанія, Греція, Італія) набагато менше людей хворіють на рак кишечника, ніж, скажімо, в Росії або США.
5. Сіль - не більше 6-8 грамів на добу! Це чайна ложка. Страви краще солити не в процесі приготування, а вже в тарілці, так буде легше прослідкувати, скільки солі у тебе йде за день. Також слід обмежити вживання жирних, гострих і солоних страв. Вони викликають спрагу, що призводить до збільшення обсягу крові і перевантаження венозної системи.