По-перше, найкраще робити це ввечері на наступний день. Ви вже більш-менш знаєте, що чекає на вас завтра, тому можете передбачити, на що вистачить часу. Натомість складання розпорядку на тиждень уперед може виявитися неефективним через неочікувані справи, що можуть з'явитися.
По-друге, складайте список справ, починаючи з найважливішого. У журналістиці, наприклад, діє правило перевернутої піраміди, за яким найбільш значуща інформація подається на початку повідомлення. Ви можете інтерпретувати цей принцип на планування свого дня. На початку ставте дійсно важливі справи, які необхідно виконати, далі - за мірою значимості.
По-третє, не забувайте про відпочинок. Ви фізично не зможете працювати весь день, і в будь-якому разі захочеться розслабитися. Враховуйте те, чим ви любите займатися і сміливо вписуйте його в розпорядок дня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поради для досягнення успіху на роботіТакож слід врахувати час на непередбачувані випадки: затори, випадкова зустріч зі знайомими, чашка чаю, яку можете захотіти.
Не будьте до себе надмірно строгими, але контролюйте себе. Розпорядок краще повісьте на тому місці, де ви завжди його бачитимете.
До речі, вам завжди буде цікавіше писати і виконувати не сухі пункти, а з невеликою дозою власного креативу. Наприклад, стандартні "сніданок", "прогулянка з собакою" та "оформлення звіту" стануть значно приємнішими, якщо вони звучатимуть інакше:
"ласування улюбленою порцією енергії на день";
"пошук пригод із моїм маленьким другом";
"процедура з буквами та цифрами, за яку мені платять гроші".
Можете навіть зображати режим графічно.
Дуже швидко ви приведе свій час до ладу, якщо будете навіть у серйозних речах шукати творчий підхід.