Повноцінний восьмигодинний нічний сон і якісний відпочинок вдень допоможуть уникнути депресії. Це дійсно правда, тільки слід враховувати, що доросла людина повинна відпочивати мінімум вісім годин, а підліток від дев'яти до тринадцяти годин на добу, це зумовлено становленням нервової системи в підлітковому віці. Відновлення функціонування всіх органів і систем в організмі можливе лише за наявності повноцінного якісного сну.
Правильне харчування. Порушення діяльності травної системи, нестача вітамінів і мінералів здатні викликати депресивні стани. Правильне збалансоване харчування, прийом їжі в один і той же час, відсутність звички переїдати, і їсти перед сном, допоможуть зберегти психічне здоров'я і емоційну стабільність.
Дотримання режиму дня. У будь-якому віці надзвичайно важливо дотримуватися розпорядку дня. Оскільки людський організм - це комплексна система, яка здатна самоорганізовуватися, то будь-яке відхилення від звичного графіка, може призводити до стресу і депресії.
Здоровий спосіб життя - запорука міцного здоров'я, як фізичного, так і психічного. Зловживання алкоголем, наркотичними засобами, курінням і так далі, згубно позначається на роботі всіх систем і органів.
Проводити дозвілля в оточенні рідних і близьких. Вчені довели, що доброзичлива, дружня атмосфера допомагає впоратися навіть з серйозними стресовими ситуаціями, знайти вихід з будь-яких складнощів. Близькі люди допомагають людині підвищити самооцінку, відчути себе потрібним і улюбленим - а це найкраща профілактика депресії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зраджує він чи ні? Основні ознакиПросити про допомогу. Не слід всі турботи звалювати на свої плечі. Попросити когось про допомогу, це абсолютно не прояв слабкості, як вважає багато хто. Колеги, близькі, рідні, друзі із задоволенням візьмуть частину турбот на себе, це не тільки допоможе вам знизити психо-емоційне і фізичне навантаження, але й налагодити більш теплі стосунки з оточуючими.