1. Говоріть "і" замість "але".
Наприклад: "Це ви добре зробили, і якщо Ви ...", замість: "Так, це добре, але Ви повинні ...". Тому що "але" перекреслює все, що було сказано перед ним.
2. Говоріть "і" замість "і все-таки".
Наприклад: "Я розумію, що Ви не можете дати відповідь так швидко, і тому давайте ...", замість: "Я розумію, що Ви не можете відповісти прямо зараз, але все ж таки було б краще ...". Тому що "і все ж таки" говорить співрозмовникові, що вамглибоко байдуже на його побажання, очікування, сумніви або питання.
3. Використовуйте слово "для" замість слова "проти".
Наприклад: "Для того, щоб щось змінилося, я запишуся в спортивну секцію", замість "Що б мені ще придумати проти нудьги?"
4. Уникайте грубого "ні", оскільки "ні", вимовлене з відповідною інтонацією, може справити дуже негативне враження на співрозмовника.
5. Викресліть вираз "чесно кажучи" зі свого лексикону, тому що воно звучить так, ніби чесність для вас - виняток.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 6 порад для того щоб стати впевненішим у собі6. Говоріть "не так", "не зараз" замість "ні".
Наприклад: "У такому вигляді мені це не подобається", "У цей момент у мене немає на це часу", замість "Ні, мені це не подобається" "Ні, у мене немає часу". Тому що "ні" відштовхує. "Ні" - це щось закінчене і остаточно вирішене.
7. Змініть кут зору, використовуючи слово "вже" замість слова "ще".
Наприклад: "Ви вже зробили половину", замість "Ви зробили ще тільки половину?". Тому що слово "вже" перетворює мало в багато.
8. Назавжди забудьте слова "тільки" і "просто" або замініть їх іншими.
Наприклад: "Це моя думка", "Така моя ідея", замість: "Я просто висловлюю свою думку", "Це тільки така ідея".
9. Приберіть слово "неправильно". Краще задайте уточнювальне запитання і покажіть співрозмовнику, що ви теж намагаєтеся вирішити проблему.
Наприклад: "Це вийшло не так, як потрібно. Давай подумаємо, як виправити помилку або уникнути її в майбутньому", замість "Неправильно! Це тільки твоя вина".
10. Говоріть "у" і "о такій-то годині" замість "десь" і "в районі". Точно призначайте термін і час.
Наприклад "Я подзвоню у п'ятницю", "Я подзвоню вам завтра о 11 годині", замість "Я подзвоню в кінці тижня", "Я подзвоню завтра в районі 11".