1. Звичка жаліти себе
Вона починається з безперервної жалості до себе і оплакування своєї невдалої долі. Не та фігура, не ті доходи, не та освіта, не та квартира, не та погода, не та продавчиня в супермаркеті - все, абсолютно все навколо може виявитися приводом для жалю до себе і нарікань на своє невезіння.
2. Звичка на всьому економити
Якщо в магазині ви відразу шукаєте відділ з розпродажем, якщо думаєте, що колегам на роботі платять більше, хоча працюють вони менше від вас, якщо ніколи і нікому не даєте в борг, не залишаєте офіціантам чайових і вважаєте, що з вашою зарплатою не можна народжувати дитину, - то, швидше за все, звички бідності в вас вже сидять. Аналітики кажуть, що прагнення тотально економити - це не ознака розумної ощадливості, а показник того, що у людини немає балансу між доходами та витратами. Заможна людина якраз і готова платити за речі їхню реальну вартість. А, крім того, готова платити за чужу працю - і того ж чекає від інших.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Синдром хронічної самотності: як його розпізнати3. Звичка все оцінювати в грошах
Тільки запрограмовані на бідність люди вважають, що щасливим можна бути лише за умови, якщо отримувати зарплату з безліччю нулів. Що не можна радіти життю і бути щасливим, якщо немає дорогого одягу, власного особняка, престижного автомобіля. Соціологи стверджують, що на питання "Що вам потрібно для щастя?" Перераховувати матеріальні цінності починають тільки бідні. Люди з високими доходами називають вірну любов і дружбу. При цьому власне багатством вони не називають рахунок у банку. На їх думку багаті - це ті, хто здатний залучати гроші, організовувати нові види бізнесу буквально на порожньому місці. По-справжньому успішна людина не залежить від обсягів власного мішка із золотом.