Розрив стосунків з коханими, проблеми у родині, відсутність порозуміння - це все викликає в нашому організмі стан хронічного стресу а, як результат, підвищення рівня багатьох речовин. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Може розвинутись клінічна депресія
За час з'ясовування стосунків організм буде постійно виробляти стресовий гормон кортизол, який підвищує тиск і частоту серцебиття.
Нерідко подібні проблеми викликають розлади сну, які сильно зношують організм. Також знижується імунітет, а також виникають передумови для виникнення аутоімунних захворювань (організм починає працювати проти себе самого). На імунітет впливає і депресія, яка нерідко супроводжує людей, які переживають розлучення (соціальна ізоляція і почуття самотності позначаються на здоров'ї).
У принципі, не виключено розвиток повноцінної клінічної депресії, показало дослідження Гарвардського університету. А хронічний стрес підвищує рівень тривожності. Людина, якій довелося пережити розлучення, може опинитися в ситуації гострої особистісної кризи. Це особливо часто відбувається, якщо більша частина життя зав'язана на шлюбного партнера.
Ще один наслідок переживань - порушення функції шлунково-кишкового тракту (печія, розлад шлунку і синдром роздратованого кишечника).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
9 запитань, які допоможуть зрозуміти, що дитина думає про маму