Ви зустрічали таких: невпевнені у собі, низька самооцінка, тривожність... Намагаєтесь їх підбадьорити але все не те і ви в прольоті? Що робити? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Не намагайтесь їх підбадьорити
Краще залиште її в спокої! Люди з низькою самооцінкою дуже негативно ставляться до себе і часто інтерпретують критичні зауваження, невдачі в особистому житті або відмови в прийомі на роботу в якості доказів своєї ущербності. У цьому випадку ваші спроби змінити їхню думку сприймаються як ломка стереотипів і навіть гірше того, так що не дивно, якщо в результаті ви ж ще залишитеся винним.
Психологи з Університету Ватерлоо виявили, що людям з низькою самооцінкою насправді дискомфортно, коли хтось намагається їм її підняти. «Люди з низькою самооцінкою хочуть, щоб їхні близькі бачили їх такими ж, якими вони бачать себе» — до такого висновку прийшли вчені після серії випробувань. У них дослідники не виявили ніяких доказів, що позитивний рефрейминг допомагає учасникам з низькою самооцінкою. Навпаки, їх це вибиває з колії і вони починають оборонятися. У результаті ті, хто хотів їх підтримати, часто відчували себе гірше після того, як вони спробували підбадьорити свого друга. Не дивно, що деякі учасники дослідження вказали, що підтримка друзів з низькою самооцінкою може бути неприємною і стомлюючої.
Дослідники в підсумку порадили не сперечатися з такими людьми і не доводити їм, що склянка наполовину повна — це і марно, і стресово для вас обох.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?